stronalotnicza.pl

Infolinia*: 801 000 221 lub +48 22 621 11 11

Problem zakrzepicy i innych chorób

Możliwość zakrzepicy wzrasta wraz z odległością, a raczej czasem podróży. Ryzyko jest większe na dalekich trasach, kiedy pasażer musi przebywać wiele godzin w tej samej pozycji. Może wówczas wystąpić drętwienie lub opuchnięcie kończyn. W nielicznych przypadkach zakrzepy mogą zagrażać życiu kiedy wędrują do płuc, serca. Zagrożone są statystycznie najbardziej osoby starsze, z nadwagą lub kobiety w ciąży, jak i osoby chorujące na nowotwory, kobiety przyjmujące środki antykoncepcyjne jak i palacze tytoniu. W szczególności te grupy osób wybierając się w długa podróż samolotem powinny wcześniej zasięgnąć konsultacji lekarza.

Jak można uniknąć zakrzepicy?

-staraj się ruszać, zginając naprzemiennie nogi i ręce, a jednocześnie nie krzyżuj ich,

- spożywaj dużo płynów, głównie wody, za to unikaj napojów alkoholowych i kofeinowych,

- w czasie podróży ubierz się wygodnie w luźną odzież.

Inne choroby:

- osoby chore zakaźnie nie powinny wybierać się w podróż samolotem,

- niewielka wilgotność powietrza w kabinie samolotu może być przyczyną uczucia suchości tak w oczach, jak i ustach, nosie. Pasażerowie noszący soczewki kontaktowe powinni założyć wówczas okulary, a także wszystkim czującym dolegliwości poleca się spożycie dużej ilości wody, by uniknąć odwodnienia,

- pasażerowie będący nosicielami stymulatora serca mogą odbywać podróże samolotem, jednak należy mieć na uwadze, iż stymulatory serca z elektrodą unipolarną są podatne na elektroniczne interferencje w czasie lotu,

- w wypadku chorób przewlekłych przed lotem poleca się konsultację z osobistym lekarzem.

Dolegliwości uszu

Bolące uszy w samolocie to dolegliwość typowa, wynikająca ze zmian ciśnienia, aczkolwiek daje się ona we znaki szczególnie osobom z chorobami układu oddechowego.

Pasażerowie, którzy chorują na zapalenie ucha, nosa lub zatok, winny zasięgnąć rady lekarza przed udaniem się w podróż samolotem. By uszy bolały mniej można posilić się kilkoma prostymi metodami. Warto często połykać ślinę i ziewać, pomaga również przeżuwanie, np. gumy. Inna metoda jest wydmuchiwanie powietrza nosem, zarazem go przytykając. 


bestseller nowosci promocje last minute

newsletter

Dowiedz sie pierwszy o najtanszych ofertach. Rezerwuj jako pierwszy !